ElektromobilitaNovinky
Trendy

NIO si připravilo pro své zákazníky dárek. Nemusí platit za výměnu baterie.

Během čínského nového roku od 8. do 18. února plánuje společnost Nio osvobodit majitele svých elektromobilů od určitých poplatků za používání výměnných stanic baterií umístěných podél čínských dálnic.

Tato výhoda bude platit pro majitele elektromobilů Nio, kteří využívají tyto stanice, s výjimkou těch, kteří svá vozidla využívají pro komerční účely. Odpustí se jim servisní poplatky, ale budou stále povinni uhradit náklady za spotřebovanou elektřinu.

V období od 10. do 18. února, tedy během čínského nového roku, majitelé elektromobilů Nio mohou bezplatně využívat výměnné stanice pro baterie podél dálnic, což zahrnuje odpadnutí servisních poplatků. Toto opatření je součástí praxe společnosti Nio, která již dříve při několika významných svátcích osvobodila majitele od poplatků za výměnu baterií. Hezký dárek!

V roce 2023 to zahrnovalo dokonce i úplné odpuštění poplatků během svátku čínského nového roku a Svátku práce, zatímco během Čínského národního dne byl odpouštěn pouze servisní poplatek. Poplatky za elektřinu však majitelé vozidel museli stále hradit.

V této souvislosti je zajímavé poznamenat, že období kolem čínského nového roku a svátků jara jsou obdobím výrazného nárůstu cestování v Číně. Toto opatření by mohlo zvýšit atraktivitu vozidel Nio pro majitele právě v tuto dobu, kdy cestují ke svým rodinám. Společnost Nio v současné době provozuje více než 2 300 stanic pro výměnu baterií v Číně, z toho přes 750 podél dálnic, a také má rozsáhlou síť dobíjecích stanic.

Mám rád technologie, videohry a v minulosti jsem psal příspěvky zaměřené na mobilní technologie a společnost Apple pro významné české magazíny. Telefony a Apple mě pořád baví ale trochu jsem se přeorientoval i na elektromobily. Pracuji v marketingu, na značku NIO jsem poprvé narazil asi před 3 lety a od té doby pravidelně přikupuji akcie.

Zdroj
cnevpost.com

Související příspěvky