ElektromobilitaNovinky
Trendy

Prezident NIO potvrdil, že zveřejněné údaje o počtu prodaných elektromobilů NIO v Evropě jsou nepřesné. Prodeje jsou daleko vyšší.

Prezident společnosti vyvrátil zprávy o tom, že NIO prodalo v H1 2023 v Evropě jen 882 kusů elektromobilů. Skutečná čísla jsou prý mnohem vyšší a to až čtyřikrát. Reálně prodeje tedy budou někde na čísle 3 500 kusů. 

Celý problém v komunikaci a nepochopení je v tom, že od doby, kdy NIO vstoupilo na evropský trh, tak nezveřejňuje počty prodaných elektromobilů v Evropě. Toho se chytají různé zahraniční weby a podle například žádostí o pojištění či registraci vozu odhadují prodejní čísla. Jak ale už nyní víme, čísla nejsou přesná.

NIO uspořádal akci NIO IN 2023 Innovation Day, kde představilo své technologické novinky a uvedlo na trh svůj první smartphone NIO Phone. Po skončení akce poskytli vedoucí zaměstnanci společnosti rozhovor médiím, kde právě padla tato zajímavá informace. 

I když je toto číslo pouze částí výsledků, Qin (prezident společnosti NIO) z něj není nadšený a tvrdí, že prodeje nesplnily očekávání. Doufejme tedy, že se to brzy změní a prodeje elektromobilů NIO porostou. 

Zdroj
cnevpost.com

Související příspěvky