ElektromobilitaNovinky
Trendy

Norské Oslo Taxi si vybralo jako svá auta vozidla NIO

Oslo Taxi je jedna z největších taxislužeb v hlavním městě Norska. Důvodem je prý možnost vyměnit u elektromobilů baterie, tj. časová úspora. 

Smlouva s NIO byla podepsána 22. srpna 2023 a pro NIO je to velká zakázka. od 1. listopadu 2024 nebudou smět taxíky provozované v Oslu vypouštět emise ze spalovacích motorů. Toto je tedy také krok, díky kterému bude Oslo Taxi schopné provozovat své služby i po tomto datu. 

“Je to pro nás obrovská věc. Jsme hrdí na uznání, které nám poskytuje tak velká společnost, jako je Oslo Taxi,” citovala reportáž Mariuse Haylera, generálního ředitele společnosti Nio Norway.

Oslo Taxi

Společnost NIO byla vybrána z velké části proto, že elektromobily mají vyměnitelné baterie Dohoda se vztahuje na všechny modely NIO, ale pravděpodobně na většinu modelů ES8.

Mám rád technologie, videohry a v minulosti jsem psal příspěvky zaměřené na mobilní technologie a společnost Apple pro významné české magazíny. Telefony a Apple mě pořád baví ale trochu jsem se přeorientoval i na elektromobily. Pracuji v marketingu, na značku NIO jsem poprvé narazil asi před 3 lety a od té doby pravidelně přikupuji akcie.

Zdroj
cnevpost.com

Související příspěvky