Novinky

CEO NIO potvrdil výstavbu továren v Maďarsku

Společnosti NIO ve čtvrtek ráno oficiálně oznámila, že plánuje postavit nový závod na výrobu stanic pro výměnu baterií a nacházet se bude v Maďarsku. Již od dubna kolovaly neoficiální informace o tom, že NIO v Evropě postaví továrnu – společnost totiž hledala pracovní sílu.

Cílem nových továren na výměnné stanice je snížení nákladů na dovoz z Číny. NIO totiž plánuje expanzi do dalších zemí Evropy, kde kromě aut potřebuje také tyto stanice a nabíječky. Infrastruktura je pro NIO velice důležitá.

CEO společnosti NIO, William Li také zopakoval cíl společnosti, který je postavení 1 300 stanic pro výměnu baterie po celém světě do konce roku 2022. Mít továrnu v Evropě je tak logický krok a čínská společnost ušetří obrovské náklady, než kdyby jednotlivé komponenty dovážela až z Číny a v Maďarku by stanice montovala.

Jediná stanice v Evropě je v Norsku

Co se týká Evropy, tak zde je výměnná stanice umístěna v hlavním městě Norska, Oslu. NIO má v plánu rozšířit výměnné stanice do dalších 20 států. Příští rok má totiž automobilka expandovat také do sousedního Německa, Nizozemí, Dánska nebo Švédska.

Mám rád technologie a nové věci, v minulosti jsem psal články zaměřené na společnost Apple pro velké české magazíny, v posledních pár letech jsem se ale přeorientoval na elektromobily. Pracuji v marketingu se zaměřením na SEO. Na NIO jsem poprvé narazil asi před 2 lety a od té doby pravidelně přikupuji akcie. Dle mého názoru má NIO obrovský potenciál a do konce dekády bude brand společnosti v podvědomí běžných lidí.

Související příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button

Používáte blokování reklamy

Pokud chcete web používat, vypněte si prosím AdBlock nebo jiný blokátor reklamy. Děkujeme.