Novinky

Kde všude se v Číně nachází NIO stanice pro výměnu baterií? Podívejte se na mapu

Před pár dny vyšel příspěvek, který popisuje stanice pro výměnu baterií elektromobilů NIO. Tyto stanice jsou rozmístěny v zásadě jen v Číně (je jich více než 900) a první v Evropě se slavnostně otevřela v Norsku v lednu 2022.

Na mapě tak můžeme vidět, kde všude se tyto stanice nachází. NIO má celkem dobře pokrytou východní část Číny, kde se nachází velká města jako Peking, Jihan, Wuhan, Šen-čen nebo Šanghaj. Na mapě ale nalezneme i rozmístění klasických nabíjecích stanic a destination chargerů, které se strategicky nachází na hlavních tazích. Mapa není zcela aktuální, je z prosince 2021 kdy tehdy bylo v Číně 700 výměnných stanic.

NIO battery swap map

Podstatně hůř je na tom západní část Číny, kde je výměnných stanic a také nabíječek opravdu málo a je to dáno zejména geografických charakterem území – na západní části se nachází Himaláje a postavit zde nějakou smysluplnou síť stanic bude asi větší problém, než na východní části. Na západě tak naleznete jednu stanici u města Urumči.

Co se týká Evropy, tak zde je výměnná stanice umístěna v hlavním městě Norska, Oslu. NIO má v plánu rozšířit výměnné stanice do dalších 20 států. Příští rok má totiž automobilka expandovat také do sousedního Německa, Nizozemí, Dánska nebo Švédska.

Jak již bylo psáno, mapa využívá nejaktuálnější dostupná data z prosince 2021.

Zdroj: nio.com

Mám rád technologie, videohry a v minulosti jsem psal příspěvky zaměřené na mobilní technologie a společnost Apple pro významné české magazíny. Telefony a Apple mě pořád baví ale trochu jsem se přeorientoval i na elektromobily. Pracuji v marketingu, na značku NIO jsem poprvé narazil asi před 3 lety a od té doby pravidelně přikupuji akcie.

Související příspěvky