ElektromobilitaNovinky
Trendy

NIO zakládá společnost na výrobu a výzkum baterií Nio Battery Technology

Společnost NIO investuje 273 milionů dolarů (více než 6,7 miliard korun) do nové společnosti, která se zabývá technologickým vývojem baterií.

Důvodem je nedostatek baterií a technologická omezení, proto společnost NIO potřebuje najít spolehlivý zdroj, aby mohla pokračovat ve výrobě a uspokojit poptávku.

Podle čínského zpravodajského kanálu Aiqicha, NIO zaregistrovalo novou společnost s názvem Nio Battery Technology (Anhui) Co. Ltd., kde zakladatel a generální ředitel William Li je také předsedou představenstva.

Firma chce vybudovat až 31 laboratoří pro výzkum a vývoj baterií. Budou pracovat na zlepšení nabíjení, vybíjení, teplot, těsnění, bezpečnosti, napětí a všeho, co souvisí s technologií baterií.

NIO a stanice na výměnu baterií. Co to je a jak fungují?

Podle dřívějších zpráv společnost NIO pravděpodobně také pracuje na feromanganových fosfátových bateriích, které nabízejí asi 15 – 20 % nárůst hustoty oproti standardním lithiovým fosfátovým jednotkám, při zachování stejných výrobních nákladů.

Z výše uvedeného je zřejmé, že vývoj nových technologiích v oblasti baterií je pro společnost NIO velká priorita.

Zdroj: arenaev.com

Více než 15 let pracuji jako Business architekt v bankovním sektoru a díky tomu mám zájem o nové technologie a vše kolem digitalizace. Společnost Nio mě velmi zaujala svým inovativním přístupem, výborným PR a designem svých vozů, což by v budoucnu mohlo znamenat obrovský úspěch na celosvětovém trhu v oblasti elektromobility.

Související příspěvky