ElektromobilitaNovinky
Trendy

Neznámé, maskované NIO – zřejmě upgradovaná verze ES8 nebo nepředstavená ES9

Na Twitteru se objevily zajímavé fotografie neznámého modelu od NIO. Pravděpodobně se jedná o ještě nepředstavený ES9 a nebo upragovanou verzi stávajícího modelu ES8 opatřenou systémem LiDAR. Model vypadá opticky větší, což by avizovalo větší prostor pro třetí řadu sedadel a výrazný posun druhé řady. K tomu se ještě tvar zadního světla výrazně liší od modelu ES7.

Dále se podle fotografií tvar střechy podobá modelům založeným na platformě NT 2.0. V současné době jsou stávající modely ES8, ES6 a EC6 založeny na platformě NT 1.0, která nemá dostupný systém LiDAR. Modely ES7, ET7 a ET5 založených na platformě NT 2.0. mají tento systém standardně, stejně jako superpočítač Adam s celkovým výpočetním modelem 1016 TOPS.

Při uvedení modelu ES7 NIO oznámilo inteligentní systém Alder založený na čipu Qualcomm 8155. Modelové řady ES8, ES6 a EC6 z roku 2022 budou systémem Alder standardně vybaveny a jejich dodávky začaly v srpnu tohoto roku.

NIO Day 2022 se bude konat v Che-fej

Uživatelé existujících modelů ES8, ES6 a EC6 budou mít možnost za přípatek dovybavit svůj vůz inteligentním systémem Alder.

Dále společnost NIO oznámila, že převede stávající modely „866“ (tedy ES8, ES6 a EC6) na novou platformu NT 2.0, což by mělo vést ke zvýšení prodejů v druhé polovině roku 2023.

Představení na NIO Day 2022?

V minulosti se CEO NIO, William Li vyjádřil, že příští rok uvede NIO na trh zcela speciální model. Nový produkt by měl mít odlišnou podobu proti modelům, které známe z aktuální nabídky NIO. Na čínských sociálních sítích kolují informace o tom, že NIO možná uvede na trh model ET5 se shooting brake. Tyto fotografie ale ukazují, že se může jednat i o nová SUV. Uvidíme tedy, jaký model NIO koncem roku představí.

 

Zdroj: cnevpost.com

Petr Spevak

Více než 15 let pracuji jako Business architekt v bankovním sektoru a díky tomu mám zájem o nové technologie a vše kolem digitalizace. Společnost Nio mě velmi zaujala svým inovativním přístupem, výborným PR a designem svých vozů, což by v budoucnu mohlo znamenat obrovský úspěch na celosvětovém trhu v oblasti elektromobility.

Související příspěvky