ElektromobilitaNovinky
Trendy

V Evropě se bude prodávat další varianta sedanu ET5

Prezident společnosti NIO, Qin Lihong, sdělil zajímavou informaci ohledně modelu ET5. Už v červnu nebo červenci tohoto roku bychom se měli v Evropě dočkat nové verze populární ET5.

Bude se jednat o ET5 ve verzi s shooting brake. Generální ředitel NIO Willam v minulosti informoval, že firma neuvede na trh levnější model, než je aktuálně ET5 a ani spekulovaný, sériový, dvoudveřový sportovní model. Příští rok se prý dočkáme modelu „s charakterem“ a ten by měl být právě ET5 s shooting brake, který bude postaven na platformě NT 2.0.

Shooting brake je 3 či 5dveřový typ karoserie s hranatou zádí. Má zadní vyklápěcí část jako kombi nebo hatchback. Někdy se též používají jedny anebo pár bočně vyklápěcích dveří.

Nový produkt by měl mít odlišnou podobu proti modelům, které známe z aktuální nabídky NIO. Již v minulosti jsme vás informovali o tom, že tento model byl viděn přímo na čínských silnicích, na kterých ho výrobce v kamufláži testoval.

Model ET5 je nejlevnějším modelem v nabídce NIO. Výrobce prodal v prosinci loňského roku 7 594 kusů a čínská cena začíná na 300 000 juanech. což je asi 44 000 dolarů.

Zdroj: cnevpost.com

Mám rád technologie, videohry a v minulosti jsem psal příspěvky zaměřené na mobilní technologie a společnost Apple pro významné české magazíny. Telefony a Apple mě pořád baví ale trochu jsem se přeorientoval i na elektromobily. Pracuji v marketingu, na značku NIO jsem poprvé narazil asi před 3 lety a od té doby pravidelně přikupuji akcie.

Související příspěvky