ElektromobilitaNovinky
Trendy

ET5 je na 7. místě nejprodávanějších prémiových sedanů v Číně

Sedan ET5 se v prosinci umístil v žebříčku nejprodávanějších prémiových sedanů v Číně na 7. místě. Větší sedan ET7 je na 10. místě.

NIO prodalo v prosinci 7 594 kusů ET5 a čínská cena začíná na 300 000 juanech. což je asi 44 000 dolarů. V listopadu se ET5 umístilo na 9. místě, takže nyní si model polepšil o 2 příčky.

Model ET5 je nejlevnějším modelem v nabídce NIO. ET5 doplňuje vlajkový model ET7 a elektromobil jde přímo proti konkurenční Tesle Model 3, je také považován za jeho největší konkurenci. Bude tedy zajímavé sledovat situaci na čínském trhu – číňané mohou spíše sáhnout po domácím produktu, než po konkurenci z USA.

Sedan ET5 byl oficiálně představen na NIO Day 2021 konaném 18. prosince 2021 a k tomuto dni bylo i možné elektromobil předobjednat. Vůz bude nabízen zatím ve dvou verzích a to se 75 kWh a 100 kWh baterií, později by měla být k dispozici také obří 150 kWh baterie.

Zrychlení má ET5 z 0 na 100 km/h za 4,3 vteřiny a max. rychlost je dle výrobce 200 km/h. Výkon motoru je poté 489 koňských sil a vůz je nabízen v 9 barevných variantách. Spoluzakladatel a prezident společnosti NIO, Qin Lihong uvedl, že očekává, že měsíční prodeje modelu ET5 překonají do jednoho roku v Číně prodeje BMW řady 3 s benzinovým motorem.

Zdroj: cnevpost.com

Mám rád technologie, videohry a v minulosti jsem psal příspěvky zaměřené na mobilní technologie a společnost Apple pro významné české magazíny. Telefony a Apple mě pořád baví ale trochu jsem se přeorientoval i na elektromobily. Pracuji v marketingu, na značku NIO jsem poprvé narazil asi před 3 lety a od té doby pravidelně přikupuji akcie.

Související příspěvky