ElektromobilitaNovinky

NIO spolupracuje se startupem Zhixing Auto na super luxusním SUV

Informace zatím není oficiální a jedná se pouze o „úniky“. NIO údajně podporuje startup Zhixing Auto svými technologiemi a výsledek by mělo být luxusní SUV na nové platformě. 

Cena SUV by se měla pohybovat kolem 1 milionu juanů, což je asi 150 000 dolarů. Zajímavostí je, že připravované SUV bude na zcela nové platformě NT 3.0, kterou ještě nepoužívá ani samotné NIO. Elektromobil bude vybaven také dalšími technologiemi, které NIO používá, například LIDAR a další senzory. Vůz by měl být podobný aktuálnímu NIO ES8.

William Li, generální ředitel společnosti NIO, interně uvedl, že projekt je inkubován jako strategický plán NIO v segmentu luxusních elektromobilů. Kapitál ve výši desítek milionů dolarů vloží do Zhixingu společnost NIO Capital.

SUV bychom se měli podle všeho dočkat v roce 2025 a kromě Číny bude prodáván také na zahraničních trzích, pravděpodobně včetně Evropy. Rok 2025 bude významný také v tom, že NIO by mělo podle všeho expandovat do USA, což bude pro firmu obrovský krok kupředu.

Zdroj: technode.com

Mám rád technologie, videohry a v minulosti jsem psal příspěvky zaměřené na mobilní technologie a společnost Apple pro významné české magazíny. Telefony a Apple mě pořád baví ale trochu jsem se přeorientoval i na elektromobily. Pracuji v marketingu, na značku NIO jsem poprvé narazil asi před 3 lety a od té doby pravidelně přikupuji akcie.

Související příspěvky