ElektromobilitaNovinky

Příští rok uvedeme na trh zcela speciální model, řekl CEO NIO

Generální ředitel NIO Willam informoval, že firma neuvede na trh levnější model, než je aktuálně ET5 a ani spekulovaný, sériový, dvoudveřový sportovní model. Příští rok se prý dočkáme modelu “s charakterem”.

Nový produkt by měl mít odlišnou podobu proti modelům, které známe z aktuální nabídky NIO. Na čínských sociálních sítích kolují informace o tom, že NIO možná uvede na trh model ET5 se shooting brake.

Co je shooting brake (z Wikipedie):

„Shooting brake je 3 či 5dveřový typ karoserie s hranatou zádí. Má zadní vyklápěcí část jako kombi nebo hatchback. Někdy se též používají jedny anebo pár bočně vyklápěcích dveří.“

Tyto informace vzešly z rozhovoru Williama Li a dalších několika blogerů na čínské sociální síti Weibo. V minulosti již jeden čínský, automobilový bloger na této sociální síti uvedl, že NIO možná plánuje další dva nové vozy – EC7 a shooting brake verzi ET5.

Jaké modely NIO uvidíme v Evropě a kam společnost letos expanduje?

Nechme se tedy překvapit, co si na nás NIO nachystá.

Zdroj: cnevpost.com

Mám rád technologie, videohry a v minulosti jsem psal příspěvky zaměřené na mobilní technologie a společnost Apple pro významné české magazíny. Telefony a Apple mě pořád baví ale trochu jsem se přeorientoval i na elektromobily. Pracuji v marketingu, na značku NIO jsem poprvé narazil asi před 3 lety a od té doby pravidelně přikupuji akcie.

Související příspěvky