ElektromobilitaNovinky

NIO postavilo v Číně už přes 10 000 nabíjecích stanic

Čínský výrobce elektromobilů NIO oznámil, že po celé Číně vybudoval více než 10 000 nabíjecích stanic. NIO spustilo první nabíjecí stanici 22. srpna 2018.

Konkrétní počet nabíjecích stanic je nyní 10 070 a nachází se ve 269 městech v Číně. K těmto nabíječkám mohou přijet a dobíjet energii i elektromobily jiných značek. Zajímavé je, že 20 % elektřiny jde přímo do elektromobilů NIO, zbylých 80 % jde poté do vozů jiných značek.

NIO dále uvedlo, že nabíjecí stanice poskytly od začátku fungování více než 9,6 milionu nabíjení, což je v průměru asi 30 000 denně. Největší dobíjecí stanice NIO, která se nachází v Šen-čenu Futian Abe Watt, má 80 dobíjecích míst a denně může z hlediska kapacity nabít až 2 000 elektromobilů.

NIO podepsalo v Maďarsku dohodu o výstavbě továrny na výrobu baterií

Čínský výrobce před pár týdny odhalil svoji superrychlou nabíječku, která má výkon neuvěřitelných 500 kW a špičkový proud 650 A. Tu v běžném provozu ještě nějaký ten pátek neuvidíme, měla by být nasazena až koncem tohoto roku. Elektromobily tak získají dojezd 200 km jen za 5 minut nabíjení a za 12 minut mohou nabít baterii z 10 na 80 %.

NIO

Společnost nadále pracuje na svém cíli vybudovat do roku 2025 nejméně 4 000 výměnných stanic Battery Swap po celém světě. Těch je k dnešnímu 1 041 a až na dvě jsou všechny v Číně. To se ale už behěm tohoto roku změní a stanice uvidíme postupně i v Evropě, konkrétně v Něměcku, Švédsku, Dánsku a Nizozemsku.

Zdroj: carnewschina.com

Mám rád technologie, videohry a v minulosti jsem psal příspěvky zaměřené na mobilní technologie a společnost Apple pro významné české magazíny. Telefony a Apple mě pořád baví ale trochu jsem se přeorientoval i na elektromobily. Pracuji v marketingu, na značku NIO jsem poprvé narazil asi před 3 lety a od té doby pravidelně přikupuji akcie.

Související příspěvky