ElektromobilitaNovinky
Trendy

NIO zahájilo výstavbu první fáze továrny na výrobu baterií

Společnost NIO zvětšila tým, který má na starost vývoj baterií na 1 000 zaměstnanců a cílem je vyvinout vlastní LMFP (lithium-manganese-iron-phosphate) baterii.

24. února uspořádala společnost NIO pro své partnery konferenci, kde podle místních médií oznámila zahájení výstavby první fáze své továrny na výrobu baterií.

Konference se zúčastnili i zástupci dodavatelských společností včetně Tsingshan Holding Group, což naznačuje, že NIO již má jasný cíl pro výrobu. Nová továrna by měla mít roční výrobní kapacitu 40 GWh a mohla by pohánět zhruba 400 000 elektromobilů s dlouhým dojezdem.

Závod se bude nacházet vedle hlavního výrobního centra NIO v Hefei, což je podle zprávy krok, který se snaží snížit závislost na dodavatelích, jako je CATL. Společnost CATL mimo jiné vlastní akumulátory v NIO Battery Swap stanicích a NIO si je tak pronajímá.

Podle výše uvedeného se zdá, že se společnost NIO snaží do budoucna snížit závislost na ostatních dodavatelích, což by mohlo ve finále být velkou konkurenční výhodou, která by omezila výpadky dodavatelských subjektů.

Zdroj: cnevpost.com

Více než 15 let pracuji jako Business architekt v bankovním sektoru a díky tomu mám zájem o nové technologie a vše kolem digitalizace. Společnost Nio mě velmi zaujala svým inovativním přístupem, výborným PR a designem svých vozů, což by v budoucnu mohlo znamenat obrovský úspěch na celosvětovém trhu v oblasti elektromobility.

Související příspěvky