DeliveriesNovinky
Trendy

Deliveries za únor – double the trouble?

NIO (NYSE:NIO) dodalo v únoru 2023 celkem 12 153 elektromobilů. Jedná se tak o meziroční růst defacto o 100 % (přesněji 98,29 %). Oproti dodávkám za měsíc leden se jedná o 42,92% zvýšení, což jsou dobré zprávy v souladu s očekáváním. Je tomu ale skutečně tak? 

Je to už 2. měsíc v řadě, kdy společnost NIO nezveřejnila počet dodávek v Evropě a proto se domnívám, že v EU stále není  „co prodávat“. Reálně jsou k dispozici data například z Norska, takže se dá na základě pojištění odhadovat kolik aut bylo registrováno v EU a kolik v Číně, nicméně neexistuje k tomu podklady v oficiálním vyjádření, nebo se mi jej nepodařilo dohledat. Máme se něčeho obávat?

NIO Deliveries

Společnost také zveřejnila earnings za rok 2023 a Q4 2022 a výsledky nejsou zrovna to, co investoři čekali. Čísla dodávek se sice v únoru zvedla v souladu s očekáváním, avšak marže na jednotlivých vozidlech značně spadla.

V rámci Q1 2023 NIO očekává celkové dodávky 31 000 až 33 000 vozidel. To tedy znamená, že pro dosažení spodní části odhadů potřebuje v březnu NIO dodat minimálně 10 337 aut. Podaří se jim to? Nechme se překvapit.

Zdroj: ir.nio.com

Těším se až můj syn bude jezdit elektroautem. Na NIO jsem poprvé narazil v roce 2019 náhodou u brokera etoro a od té doby mám poměrně velkou část růstového portfolia naloženou v číně. Věřím že v budoucnosti na benzínkách nebudeme tankovat, ale swappovat baterie. A komu by se nechtělo, může si postavit soláre na takové to domácí nabíjení.

Související příspěvky