ElektromobilitaNovinky
Trendy

Bývalí zaměstnanci z Tesla, Apple a Panasonic jdou pracovat do NIO. Pomohou s výzkumem baterií

NIO zvyšuje úsilí v oblasti výzkumu a vývoje baterií. Aktuální tým, který má na starosti výzkum a vývoj akumulátorů má již 800 zaměstnanců.

Mezi těmito zaměstnanci najdeme talenty, kteří v minulosti pracovali pro společnosti Tesla, Apple, Panasonic a nebo Daimler Chrysler Group. Roční investice do výzkumu baterií má přesáhnout 1 miliardu juanů, tj. asi 3,2 miliardy Kč.

Společnost NIO se chce tímto krokem zbavit závislosti na dodavatelích, tj. chce si vyrábět vlastní baterie. Například aktuální situace u stanice Battery Swap je taková, že NIO si pronajímá baterie od společnosti CATL, což samozřejmě není pro společnost nejvýhodnější.

Cílem tohoto snažení tak je vyvinout vlastní LMFP (lithium-manganese-iron-phosphate) baterii.

24. února uspořádala společnost NIO pro své partnery konferenci, kde podle místních médií oznámila zahájení výstavby první fáze své továrny na výrobu baterií.

Konference se zúčastnili i zástupci dodavatelských společností včetně Tsingshan Holding Group, což naznačuje, že NIO již má jasný cíl pro výrobu. Nová továrna by měla mít roční výrobní kapacitu 40 GWh a mohla by pohánět zhruba 400 000 elektromobilů s dlouhým dojezdem.

Zdroj: cnevpost.com

Mám rád technologie, videohry a v minulosti jsem psal příspěvky zaměřené na mobilní technologie a společnost Apple pro významné české magazíny. Telefony a Apple mě pořád baví ale trochu jsem se přeorientoval i na elektromobily. Pracuji v marketingu, na značku NIO jsem poprvé narazil asi před 3 lety a od té doby pravidelně přikupuji akcie.

Související příspěvky