ElektromobilitaNovinky
Trendy

NIO nabídne jednomotorovou variantu elektromobilů své podznačky Apls

Společnost NIO přidá k prvnímu modelu podznačky s kódovým označením Alps jednomotorovou variantu, jak uvádí agentura 36kr.

Alps je jednou z nejdůležitějších „karet“ společnosti NIO pro příští rok a výrobce elektromobilů ji vybavuje flexibilnější obchodní strategií a také do ní nalévá téměř všechny své špičkové technologie.

Alps se primárně zaměří na trh s cenou 28 000 – 42 000 $, tedy 600 – 900 tisíc korun a bude hlavním pilířem pro vstup společnosti NIO na masový (a hlavně evropský) trh, a přidání modelu s jedním motorem výrazně posílí strategickou flexibilitu značky.

Prvním modelem Alps bude sedan a jeho jednomotorová verze bude obsahovat novou generaci motorů, které NIO vyvíjí a vyrábí interně, hlavně z důvodů optimalizace velikosti a nákladů.

Kromě jednomotorového modelu bude debutový model Alps používat technologickou platformu nové generace společnosti NIO, NT 3.0, která bude založena na vysokonapěťové architektuře 800 V pro další vylepšení výměny baterií a ultrarychlého nabíjení.

Dle informací jsou zatím naplánované dvě verze sady baterií pro první model, kolem 60 kWh a 90 kWh. Tyto baterie budou kompatibilní s třetí generací výměnných stanic, ale budou tenčí, aby bylo více místa v kokpitu vozidla.

Na to, zda se povede s tímto modelem prorazit na širší trh si budeme muset počkat až do příštího roku, kdy jsou naplánované první dodávky, ale pokud ano, bude to velký krok pro celou společnost NIO.

Petr Spevak

Více než 15 let pracuji jako Business architekt v bankovním sektoru a díky tomu mám zájem o nové technologie a vše kolem digitalizace. Společnost Nio mě velmi zaujala svým inovativním přístupem, výborným PR a designem svých vozů, což by v budoucnu mohlo znamenat obrovský úspěch na celosvětovém trhu v oblasti elektromobility.

Zdroj
cnevpost.com

Související příspěvky