ElektromobilitaNovinky
Trendy

Nio spustí dodávky modelů 2024 v březnu s atraktivními slevami na aktuální modely

V reakci na rostoucí konkurenci v čínském trhu s elektromobily, která zkracuje cykly obnovy modelů, oznámila společnost Nio plány na spuštění dodávek modelů 2024 na začátku března. Současně společnost zahájila nabídku výhodných slev na své stávající modely.

“V roce 2024 plánujeme další aktualizace našich stávajících modelů a dodávky nových modelů začnou v březnu,”

uvedla společnost Nio ve svém oficiálním prohlášení. S přiblížením čínského nového roku společnost nabízí krátkodobé pobídky pro nákup modelů pro rok 2023 a vítá zájemce v prodejnách. Čínský nový rok v roce 2024 probíhá od 10. do 17. února.

Přestože Nio nezveřejnila konkrétní výše poskytovaných slev ani podrobnosti o vylepšeních pro modely 2024, v rámci čínského trhu s elektromobily se očekává, že nové modely vyšší třídy budou vybaveny čipem Qualcomm Snapdragon 8295 cockpit, nahrazujícím předchozí čip 8155.

V současné nabídce Nio jsou osm modelů, včetně SUV (ES8, ES7, ES6, EC7, EC6) a sedanů (ET7, ET5, ET5 Touring), postavených na platformě NT 2.0. V rámci nadcházejících aktualizací se očekává upgrade čipů kokpitu na Snapdragon 8295.

Vedení společnosti již dříve avizovalo, že v roce 2024 nebude uvedeno žádné zcela nové modely, ale spíše aktualizace stávajících. Dodávky prvního modelu dílčí značky Nio s kódovým označením Alps se plánují ve druhé polovině roku.

Společnost Nio reaguje na tvrdou konkurenci v čínském sektoru elektromobilů, kde například konkurent Li Auto plánuje uvedení modelu 2024 v březnu s nabídkou slev pro zákazníky, kteří si vyberou model 2023. Tesla zase nedávno snížila ceny svých modelů 3 a Y v Číně.

Zdroj
cnevpost.com

Související příspěvky