ElektromobilitaNovinky

NIO plánuje zvýšit denní náklady na výměnu baterií o 76 %. Zatím dočasně.

V období od 1. do 17. února společnost NIO plánuje zvýšit denní náklady na výměnu baterií o 76 %, předpokládaje náhlý nárůst poptávky během cestovního ruchu spojeného s čínským Novým rokem.

Po skončení svátku, tedy od 18. února, se cena za denní upgrade baterie vrátí zpět.

Paralelně NIO nabízí majitelům možnost měsíčního upgrade baterií. Ti, kteří si objednají měsíční upgrade na sadu baterií s dlouhým dojezdem od 15. do 31. ledna, budou mít šanci vyhrát náhodný bonus v rozmezí od 28,8 RMB (cca 100 Kč) do 888,8 RMB ( cca 2 800 Kč)

Vozidla NIO podporují flexibilní výměnu baterií, což zahrnuje jak standardní dojezd s kapacitou 70/75 kWh, tak i verzi pro dlouhý dojezd s kapacitou 100 kWh, které jsou momentálně k dispozici v síti výměnných stanic společnosti.

Majitelé NIO mohou kdykoli upgradovat své baterie ze standardního na dlouhý dojezd na denní, měsíční nebo roční bázi, s měsíčními náklady ve výši 880 RMB (cca 2 800 Kč) a ročními ve výši 9 800 RMB (cca 31 000 Kč)

Tato flexibilita umožňuje zákazníkům odložit rozhodnutí o výběru dlouhého dojezdu při nákupu vozidla NIO, protože mohou kdykoli získat upgradované baterie na jakékoli výměnné stanici. K lednu 15. měla společnost NIO v Číně celkem 2 336 stanic pro výměnu baterií.

Mám rád technologie, videohry a v minulosti jsem psal příspěvky zaměřené na mobilní technologie a společnost Apple pro významné české magazíny. Telefony a Apple mě pořád baví ale trochu jsem se přeorientoval i na elektromobily. Pracuji v marketingu, na značku NIO jsem poprvé narazil asi před 3 lety a od té doby pravidelně přikupuji akcie.

Zdroj
cnevpost.com

Související příspěvky