ElektromobilitaNovinky

NIO a německá společnost RWE uzavírají partnerství v oblasti dodávek energie

Čínský výrobce elektromobilů NIO a společnost RWE, jedna z předních energetických společností v oblasti obnovitelných zdrojů energie, uzavřely dohodu o spolupráci. Podle dohody bude společnost RWE zajišťovat dodávky zelené elektřiny, což umožní společnosti NIO poskytnout výhodné cenové podmínky pro své zákazníky.

“Díky spolupráci s RWE a přístupu na burzu s elektřinou můžeme optimalizovat nabíjení baterií v našich Power Swap Stations z hlediska nákladů. Například v noci, nebo v době, kdy jsou ceny elektřiny příznivé. Našim zákazníkům tak budeme moci nabídnout cenu, která je konkurenceschopná a stabilní,” říká Marius Hayler, generální ředitel společnosti NIO Germany.

“Jsme rádi, že se společnost NIO stala naším partnerem. Naše budoucí spolupráce však přesahuje rámec dodávek elektrické energie. Naším cílem je využívat NIO Power Swap Stations jako bateriové úložiště ke stabilizaci německé energetické soustavy v době výkyvů v dodávkách energie z obnovitelných zdrojů,” říká Hendrik Niebaum, vedoucí oddělení komoditních dodávek ve společnosti RWE.

Do konce března 2024 mohou zákazníci NIO v Německu využívat bezplatnou výměnu baterií. Od dubna 2024 budou mít k dispozici dvě výměny měsíčně zdarma, přičemž zaplatí pouze za odebranou elektřinu. Od třetí výměny zaplatí také poplatek za swap ve výši 10 Euro. Nový cenový model tedy zahrnuje dvě složky: poplatek za službu swapování a za elektřinu. Díky spolupráci s RWE zaplatí zákazníci NIO přibližně 0,39 Euro za kilowatthodinu.

V polovině listopadu byla v dolnosaském Emsbürenu otevřena osmá stanice PSS (Power Swap Stations) v Německu. PSS v Emsbürenu je první stanicí, která je plně automatizovaná a funguje bez obsluhy. Všechny předchozí i budoucí stanice budou následovat tento model. Každá stanice má pevně danou provozní dobu. Zákazníci tak mohou flexibilně využívat i časy mimo špičku – ráno či pozdě večer. V blízké budoucnosti bude v Německu uvedeno do provozu dalších devět PSS.

Pavel Zeman
Zdroj
https://news.metal.com

Související příspěvky