ElektromobilitaNovinky
Trendy

Společnost NIO ukazuje možnosti systému podvozku ET9

Společnost NIO vydala nová video, ve kterém ukazuje možnosti podvozku nově představeného luxusního modelu, NIO ET9.

Test je opravdu dechberoucí a dokazuje, že při jízdě v této vlajkové lodi se budeme mít jako v bavlnce. Na přední kapotu ET9 jsou vyskládány sklenice plné tekutiny. Elektromobil NIO ET9 poté jede testovací dráhou, kde jsou různé překážky a retardéry.

Výsledek je takový, že sklenice zůstanou naplněné a podvozek, respektive tlumiče a odpružení vše zvládnou na jedničku. 

Video 1

ET9 bylo představeno na NIO Day 2023. ET9 je novým vlajkovým modelem značky NIO, do dnešního dne to byl model NIO ET7. Design je zajímavou kombinací sedanu a kupé s karoserií fastback a SUV-kupé. NIO uvádí, že design byl inspirován letadly. Má bezrámové dveře, vysouvací kliky dveří a vysouvací zadní spoiler.

Za zmíňku stojí také druhé video, ve kterém je jedna sklenice plná vody položena opět na kapotě elektromobilu s tím, že do kol je ve vysokých frekvencích tlačeno směrem nahoru. Opět se voda ve sklenici téměř ani nehne.

Video 2

Už nyní lze elektromobil předobjednat, dodávky pak začnou v Q1 roku 2025.

Mám rád technologie, videohry a v minulosti jsem psal příspěvky zaměřené na mobilní technologie a společnost Apple pro významné české magazíny. Telefony a Apple mě pořád baví ale trochu jsem se přeorientoval i na elektromobily. Pracuji v marketingu, na značku NIO jsem poprvé narazil asi před 3 lety a od té doby pravidelně přikupuji akcie.

Zdroj
Youtube

Související příspěvky