Novinky

NIO zakládá společnost NIO Mobile Technology

Společnost NIO založila v Šanghaji další dceřinou firmu a to NIO Mobile Technology. Jak už z názvu plyne, společnost bude zaměřena na vývoj chystaného NIO Phonu. 

Do oblasti podnikání patří prodej mobilních zařízení, vývoj softwaru pro aplikace umělé inteligence a prodej hardwaru a komunikačních zařízení pro umělou inteligenci. Kapitál na založení NIO Mobile Technology je dle veřejných informací 100 milionů amerických dolarů.

V minulost generální ředitel společnosti NIO William Li prozradil, že NIO chce vydávat svůj chytrý telefon jednou ročně. Smartphone by měl být jednoduchý na používání a CEO se netajil inspirací u amerického Applu.

NIO Phone je blíže, než si myslíme. Společnost chce vydat jeden telefon ročně

Kdy poprvé NIO Phone uvidíme zatím není vůbec jisté, ale je pravděpodobné, že společnost opravdu s něčím přijde a je to tak jen otázka času. Telefon by měl být cílen primárně na majitele vozu NIO, kterým by dával nějakou přidanou hodnotu. Smartphone si ale budou moci koupit všichni, kdo budou mít zájem a vlastnit tak elektromobil NIO nebude podmínkou.

Zdroj: pandaily.com

Mám rád technologie a nové věci, v minulosti jsem psal články zaměřené na společnost Apple pro velké české magazíny, v posledních pár letech jsem se ale přeorientoval na elektromobily. Pracuji v marketingu se zaměřením na SEO. Na NIO jsem poprvé narazil asi před 2 lety a od té doby pravidelně přikupuji akcie. Dle mého názoru má NIO obrovský potenciál a do konce dekády bude brand společnosti v podvědomí běžných lidí.

Související příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button

Používáte blokování reklamy

Pokud chcete web používat, vypněte si prosím AdBlock nebo jiný blokátor reklamy. Děkujeme.