ElektromobilitaNovinky

EC7 bylo dodáno nakonec dříve, než se předpokládalo. První dodávky již začaly

SUV EC7 byl poprvé oznámen na NIO Day 2022, který se konal 24. prosince loňského roku a podle původních plánů měly být dodávky zahájeny v polovině května 2023. To se ale mění a první EC7 byl doručen již 28. dubna.

Informace plyne z mobilní aplikace NIO, ve které mohou uživatelé vidět datum 28. duben. To je o více jak tři týdny bližší termín, než se původně předpokládalo. Pokud vás zajímá konkrétní počet dodaných elektromobilů v první várce, tak vás musíme zklamat – NIO žádná data neposkytlo.

EC7 je nyní dostupný jen Číně a nemáme další informace o tom, že by mohl být prodáván také v Evropě. Informaci nemůžeme jak potvrdit, tak ji ani vyvrátit. EC7 již funguje na nové platformě NT 2.0.

NIO EC7 100 kWh stojí 73 800 eur (1,7 mil. Kč), což je v Číně 546 000 CNY.

Model si můžete prohlédnout na oficiálních stránkách NIO zde.

Mám rád technologie, videohry a v minulosti jsem psal příspěvky zaměřené na mobilní technologie a společnost Apple pro významné české magazíny. Telefony a Apple mě pořád baví ale trochu jsem se přeorientoval i na elektromobily. Pracuji v marketingu, na značku NIO jsem poprvé narazil asi před 3 lety a od té doby pravidelně přikupuji akcie.

Zdroj
cnevpost.com

Související příspěvky