ElektromobilitaNovinky

ET5 bude mít pravděpodobně další variantu s elektronickým spoilerem

Na sociální síti Twitter začala kolovat zajímavá fotografie zachycující model ET5 se zadním křídlem. Možná se tak dočkáme nové varianty tohoto modelu.

NIO má aktuálně v nabídce model ET5 ve dvou verzích dle kapacity baterie – 75 kWh a 100 kWh. Tyto modely by se k uživatelům měly dostat ještě tento rok a verze se 150 kWh akumulátorem a dojezdem až 1000 km bychom se měli dočkat později. Vypadá to ale, že NIO testuje ještě jeden, záhadnější model.

Model má na zadní části elektromobilu elektronické křídlo, které jednak vylepšuje vzhled vozu, ale také snižuje odpor větru a prodlužuje dojezd vozu. NIO si patent na toto křídlo zaregistrovalo 6. června a v platnost vstoupilo 30. srpna. Nyní výrobce model testuje v reálném provozu.

Oficiální produktové obrázky NIO ET5 bez křídla, tj. standartní verze jsou níže.

Zaregistorvaný nákres patentu poté vypadá následovně, bohužel z něj nelze vyčíst pro jaký model elektromobilu NIO je určený. Pravděpodobně však ET5.

NIO patent

NIO rozváží ET5 na prodejní místa. Prodej začne již brzy

Na sociální síti Weibo ale také zaznívají informace, že se nejedná o vylepšený ET5, ale o model EC7. To zatím není jisté a oficiálně samozřejmě nikdo nic neví.

Společnost NIO představila model ET5 na akci NIO Day 2021 koncem loňského roku a ihned začala přijímat předobjednávky. Nyní je předobjednávek více než 200 000 a vypadá to, že ET5 bude velice populární model, který jde přímo proti konkurenční Tesle Modelu 3.

Zdroj: cnevpost.com

Mám rád technologie, videohry a v minulosti jsem psal příspěvky zaměřené na mobilní technologie a společnost Apple pro významné české magazíny. Telefony a Apple mě pořád baví ale trochu jsem se přeorientoval i na elektromobily. Pracuji v marketingu, na značku NIO jsem poprvé narazil asi před 3 lety a od té doby pravidelně přikupuji akcie.

Související příspěvky