ElektromobilitaNovinky

NIO uvede pod svým subbrandem konkurenci pro VW Golf a Nissan Leaf

Společnost NIO potvrdila už v srpnu 2021, že zakládá nové „podznačky“, se kterými vstoupí v budoucnu na trh. Elektromobily by měly být cenově dostupnější, než aktuální modely od NIO a řadi se budou do střední třídy.

Název značek zatím neznáme, víme ale, že interní označení brandu je ALPS a Project FY. Interní týmy jsou dle informací již vytvořené a plně pracují na elektromobilech, které budou konkurencí pro VW Golf a Nissan Leaf. Značky budou mimo jiné určené pro evropské spotřebitele. Výroba těchto elektromobilů by měla začít v roce 2024.

Obě značky budou sdílet síť výměnných stanic pro baterie se značkou NIO, ale týmy, kanály, marketingové systémy, aplikace a komunity budou podle informací oddělené.

NIO si klade za cíl produktovat pod svými značkami elektromobily, které budou mí cenovku do 200 000 juanů, což je asi 650 000 Kč. To je velice zajímavá cena a my jsme zvědaví, zda se během dvou let opravdu takových elektromobilů dočkáme. Cenovka je totiž položena skoro o polovinu níže, než u aktuálně nejlevnějšího ET5.

Na druhou stranu musíme brát na vědomí fakt, že ET5 je prezentován jako luxusní sedan, ale budoucí elektromobily od subbrandu NIO budou řazeny do střední třídy, takže kvalita provedení a komfort bude pravděpdoobně na jiné úrovni.

NIO ET5

Zdroj: cnevpost.com

Mám rád technologie, videohry a v minulosti jsem psal příspěvky zaměřené na mobilní technologie a společnost Apple pro významné české magazíny. Telefony a Apple mě pořád baví ale trochu jsem se přeorientoval i na elektromobily. Pracuji v marketingu, na značku NIO jsem poprvé narazil asi před 3 lety a od té doby pravidelně přikupuji akcie.

Související příspěvky