ElektromobilitaNovinky

NIO Day 2022 se bude konat 24. prosince

Zástupci společnosti NIO dnes potvrdili, že nadcházející NIO Day 2022 se bude konat již za pár týdnu a to konkrétně 24. prosince. Obavy, že akce nemůže být kvůli pandemii covidu fyzicky se naštěstí nenaplnily.

NIO Day 2022 se bude konat v Hefei Binhu International Convention and Exhibition Center v Hefei. Informace byla zveřejněna v aplikaci NIO.

Akce začne v 19:00 pekingského času (12:00 středoevropského zimního času) a bude trvat asi 2,5 hodiny. Tématem letošní akce je podle společnosti “Feel the Light,”.

Očekává se, že společnost představí nové modely elektromobilů pro rok 2023 a to zejména model ET5 s shooting brake a nebo také spekulované SUV NIO ES9. Nechme se tedy překvapit, co si na nás NIO nachystá.

Generální ředitel NIO Willam v minulosti informoval, že firma neuvede na trh levnější model, než je aktuálně ET5 a ani spekulovaný, sériový, dvoudveřový sportovní model. Příští rok se prý dočkáme modelu „s charakterem“, což může být práve verze s shooting brake.

„Shooting brake je 3 či 5dveřový typ karoserie s hranatou zádí. Má zadní vyklápěcí část jako kombi nebo hatchback. Někdy se též používají jedny anebo pár bočně vyklápěcích dveří.“

Na konci srpna se na Twitteru objevily zajímavé fotografie neznámého elektromobilu. Pravděpodobně se jedná o ještě nepředstavený ES9 a nebo upragovanou verzi stávajícího modelu ES8 opatřenou systémem LiDAR. Model vypadá opticky větší, což by avizovalo větší prostor pro třetí řadu sedadel a výrazný posun druhé řady. K tomu se ještě tvar zadního světla výrazně liší od modelu ES7.

Zdroj: cnevpost.com

Mám rád technologie, videohry a v minulosti jsem psal příspěvky zaměřené na mobilní technologie a společnost Apple pro významné české magazíny. Telefony a Apple mě pořád baví ale trochu jsem se přeorientoval i na elektromobily. Pracuji v marketingu, na značku NIO jsem poprvé narazil asi před 3 lety a od té doby pravidelně přikupuji akcie.

Související příspěvky