Novinky
Trendy

První smartphone společnosti NIO dokončil poslední regulační proces v Číně

Generální ředitel společnosti NIO, pan William Li dříve uvedl, že první model smartphonu společnosti bude uveden na trh ve třetím čtvrtletí roku 2023.

Prvnímu smartphonu společnosti NIO byla udělena licence pro přístup k internetu v Číně, což je poslední velký proces, který je třeba dokončit, než bude možné zařízení v zemi prodat.

Zařízení NIO obdrželo licenci 10. července, která je platná do 10. července 2025.

Podle dostupných informací by měl mít smartphone operační systém Android, podporu 5G a dual-SIM. Obvykle je prodej u velkých telefonních hráčů na trhu zahájen měsíc od získání licence k přístupu k síti.

Již koncem března 2022 zakladatel, předseda představenstva a generální ředitel společnosti NIO William Li potvrdil, že se společnost pustí do výroby telefonů, a uvedl, že jednou z klíčových věcí, které vedly k rozhodnutí společnosti, byla skutečnost, že zkušenosti majitelů automobilů se stále více spoléhají na bezproblémové spojení mezi telefonem a vozidlem.

Je tedy velmi pravděpodobné, že se v následujících týdnech dočkáme uvedení smartphonu NIO na čínský trh.

Petr Spevak

Více než 15 let pracuji jako Business architekt v bankovním sektoru a díky tomu mám zájem o nové technologie a vše kolem digitalizace. Společnost Nio mě velmi zaujala svým inovativním přístupem, výborným PR a designem svých vozů, což by v budoucnu mohlo znamenat obrovský úspěch na celosvětovém trhu v oblasti elektromobility.

Zdroj
Cnevpost.com

Související příspěvky