ElektromobilitaNovinky
Trendy

NIO zahajuje dodávky ET7 ve Švédsku

Společnost NIO poprvé dodala vlajkový sedan ET7 zákazníkům ve Švédsku 15. listopadu poté, co o měsíc dříve zahájila dodávky tohoto elektrického sedanu v Německu a Nizozemsku, ačkoli v těchto zemích je model v současné době k dispozici pouze na leasing přes NIO Subscription.

Prvním uživatelem ET7 ve Švédsku je Jens Hagman ze Stockholmu, informaci uvedlo přímo NIO v příspěvku na svém účtu WeChat.

„NIO ET7 se mi líbí z několika důvodů, v první řadě asi kvůli vzhledu. Je nenápadný, ale přesto velmi stylový“, uvedl Hagman.

Hagman se domnívá, že dojezd elektromobilu je důležitý zejména pro jeho vlastní rodinu, a podle článku se těší na 150 kWh baterii, která přijde v roce 2023 a nabídne dojezd 1 000 km dle CLTC.

NIO ET7

Dále zmínil, že dříve měl při řízení elektromobilu strach z toho, že do cílové destinace nedojede kvůli malému dojezdu elektromobilu. To ale ET7 mění a Hongman tento problém již nemá.

Johan Lind, druhý uživatel ET7 ve Švédsku, si vybral bílý model ET7.

“Líbí se mi, že můžete snadno vyměnit baterii – slyšel jsem, že se brzy otevře první stanice Power Swap. Pokračujte v rozšiřování, těším se na rostoucí síť,” řekl.

NIO ET7

V článku zveřejněném společnosti NIO bohužel nebyl uveden přesný počet elektromobilů ET7 dodaných do Švédska.

Společnost NIO uspořádala 7. října v Berlíně zahajovací akci NIO Berlin, na které evropským spotřebitelům představila tři nejnovější modely ET7, EL7 (dříve ES7) a ET5.

Na rozdíl od vozidel, která prodává přímo v Norsku a Číně, nabízí NIO v Německu, Nizozemsku, Dánsku a Švédsku službu, kterou nazývá NIO Subscription a která místním spotřebitelům umožňuje vozidla pouze pronajmout, nikoli koupit.

Dne 21. října společnost NIO oznámila, že možnost nákupu vozů ET7, EL7 a ET5 pro evropské spotřebitele bude zahájena 21. listopadu, přičemž dodávky vozů s možností nákupu budou zahájeny na začátku roku 2023.

Dne 18. října společnost NIO uvedla, že první dodávky modelu ET7 uskutečnila v Německu a Nizozemsku, zatímco zákazníci z Dánska, Švédska a Norska si sedan mohli zatím jen vyzkoušet.

Zdroj: cnevpost.com

Související příspěvky