ElektromobilitaNovinky
Trendy

Faraday Future bude používat LiDARy od dodavatele NIO, společnosti Innovusion

Americký výrobce elektromobilů, Faraday Future, si pro svůj model FF 91 vybral stejné LiDARy, jako používá NIO. 

Systém LiDARů oběma společnostem dodává výrobce Innovusion. Podle tiskové zprávy, kterou společnost Faraday Future vydala 7. prosince, si americký výrobce vybral systém Falcon LiDAR, který bude pohánět systém autonomního řízení modelu FF 91.

Autonomní systém je navržen tak, aby poskytoval 3D náhled okolí elektromobilu ve vysokém rozlišení až do vzdálenosti 1 600 metrů a dokonce lze detekovat chodce a drobné silniční předměty (kužely, dočasné značky atd.) až do vzdálenosti 650 metrů. Díky tomu bude autonomní řízení bezpečnější a spolehlivější i v nepříznivých povětrnostních podmínkách, nebo při hluboké noci, uvádí tisková zpráva.

Falcon si poradí i s náročnými povětrnostními a environmentálními podmínkami, včetně deště a sněžení.

“Začlenění této pokročilé technologie LiDAR do modelu FF 91 je velmi vzrušující a podporuje naše úsilí dodat na trh jedinečný model FF 91,” uvedl Hong Rao, viceprezident oddělení I.A.I společnosti Faraday Future.

Společnost NIO při představení vlajkového sedanu ET7 na NIO Day 2020 uvedlo, že elektromobil bude vybaven technologií LiDAR, kterou vytvářela společně se společností Innovusion.

Zdroj: businesswire.com

Související příspěvky