ElektromobilitaNovinky

NIO uzavřelo partnerství s Giant Panda National Park v rámci iniciativy Clean Parks

Společnost uzavřela partnerství s čínským národním parkem Giant Panda. Jedná se tak už o čtvrtý čínský národní park, se kterým výrobce elektromobilů spolupracuje.

Národní park Giant Panda byl oficiálně založen v říjnu 2021 a rozkládá se na celkové ploše přibližně 22 000 km2 a zasahuje do středočínských provincií S’-čchuan, Šen-si a Kan-su. Partnerství je rovněž součástí spolupráce NIO se Světovým fondem na ochranu přírody (WWF)

Na zařátku října tohoto roku uzavřelo NIO podobné partnerství s The Danish Society for Nature Conservation a The Danish Nature Foundation

Spuštění iniciativy Clean Parks bylo oznámeno 18. prosince 2021 v rámci NIO Day 2021, jejímž cílem je pomoci ekologické ochraně v citlivých oblastech. Během příštích tři let investuje přibližně 15 milionů dolarů (asi 376 000 000 Kč) na podporu používání elektromobilů a budování infrastruktury čisté energie v přírodních rezervacích po celém světě.

Uzavření této spolupráce ukazuje, že to společnost NIO s ekologií myslí opravdu vážně, co je velmi sympatické a ukazuje to na vyspělost firmy.

Zdroj: investing.com

Související příspěvky