ElektromobilitaNovinky
Trendy

Společnost NIO dnes uspořádala NIO Power Day 2023

NIO dnes uspořádalo akci Nio Power Day 2023, třetí výroční prezentaci výrobce elektrických vozidel (EV) o svém systému napájení a dobíjení.

První důležitou informací je, že stanice pro výměnu baterií 3. generace společnosti NIO mohou sloužit jak modelům značky NIO, tak i modelům značky Alps, což bude subbrand NIO pro evropský trh.

Další informace se týká nové 150 kWh baterie, kde došlo k drobným změnám v podobě dostupnosti NIO balíčků, pro tyto zprávy bude ale vyhrazena speciální marketingová akce, kde se dozvíme více i o denním upgradu na tento typ baterie.

Novinky, které se týkají výměnné stanice

 

Společnost NIO může letos splnit svůj cíl přidat 1 000 stanic pro výměnu baterií s měsíčním předstihem. Agresivní plán infrastruktury bude pokračovat příští rok.

Společnost má v současné době v Číně tři montážní závody na výměnné stanice a je velmi pravděpodobné, že v červenci přidá více než 100 výměnných stanic. Jedna továrna se také nachází poblíž Budapešti.

Očekává se, že první stanice pro výměnu baterií 3. generace společnosti NIO v Evropě bude zákazníkům k dispozici v srpnu.

Upgrade baterií

 

NIO umožní zákazníkům upgrade baterií na denní bázi, dříve bylo možné upgrade provádět minimálně na měsíční bázi. Tento upgrade na vyšší kapacitu bude stát přibližně 7$ (cca 150 Kč) na den.

Před spuštěním programu flexibilního upgradu baterií společnosti NIO si polovina zákazníků při nákupu zvolila sadu baterií standardního dojezdu a druhá polovina sadu baterií s dlouhým dojezdem o kapacitě 100 kWh.

Když byl program k dispozici, 90 % zákazníků si vybralo standardní sadu, která může pomoci ušetřit 17 procent na surovinách baterií. K dnešnímu dni NIO poskytlo zákazníkům více než 80 000 upgradů baterií.

Novinek je tedy více než dost a strategie firmy je jednoznačná, nabídnout perfektní servis a co nejjednodušší způsob nabití či výměnu baterií.

Petr Spevak

Více než 15 let pracuji jako Business architekt v bankovním sektoru a díky tomu mám zájem o nové technologie a vše kolem digitalizace. Společnost Nio mě velmi zaujala svým inovativním přístupem, výborným PR a designem svých vozů, což by v budoucnu mohlo znamenat obrovský úspěch na celosvětovém trhu v oblasti elektromobility.

Zdroj
cnevpost.com

Související příspěvky