ElektromobilitaNovinky
Trendy

NIO uvedlo do provozu prvních 10 výměnných stanic 3. generace

Prvních 10 stanic pro výměnu baterií 3. generace společnosti NIO dnes začalo fungovat v 10 čínských městech, což znamená začátek agresivní výstavby infrastruktury.

Původní ohlášený termín pro spuštění výměnných stanic 3. generace byl posunutý z 28.3., nyní již je prvních 10 stanic opravdu uvedených do ostrého provozu.

Města, ve kterých byly spuštěny první stanice pro výměnu baterií 3. generace NIO, byly Šanghaj, Peking, Shenzhen, Hefei, Chengdu, Haikou, Wuxi, Zhengzhou, Qingdao a Harbin, jak vyplývá z informace uvedené v mobilní aplikaci NIO.

K 13. dubnu NIO provozuje v Číně již 1 342 stanic pro výměnu baterií, z nichž 351 se nachází podél dálnic.

NIO má také 2 451 nabíjecích stanic, včetně 14 541 nabíječek.  Její mapa nabíjení má přístup k více než 680 000 nabíječkám třetích stran v Číně, které jsou kompatibilní s elektromobily NIO.

Aktuálně existují 3 generace těchto stanic, které se odlišují v kapacitě baterií, které jsou stanice schopny pojmout a také maximálním denním počtem výměn. Novější stanice také vyměňují baterie rychleji, než ty starší.

  • 1. generace – vnitřní kapacita 5 baterií, až 120 výměn denně
  • 2. generace – vnitřní kapacita 13 baterií, až 312 výměn denně (nejrozšířenější v Číně a Evropě)
  • 3. generace – vnitřní kapacita 21 baterií, až 408 výměn denně. Byla oznámena na NIO Day 2022 a instalovat se začne na jaře 2023.

William Li, zakladatel, předseda představenstva a generální ředitel NIO uvedl, že společnost bude dále urychlovat zavádění stanic pro výměnu baterií s cílem mít v Číně do konce roku 2023 více než 2 300 stanic pro výměnu baterií.

Uvidíme, jak se společnosti NIO tento ambiciózní cíl povede naplnit.

Zdroj: cnevpost.com

Více než 15 let pracuji jako Business architekt v bankovním sektoru a díky tomu mám zájem o nové technologie a vše kolem digitalizace. Společnost Nio mě velmi zaujala svým inovativním přístupem, výborným PR a designem svých vozů, což by v budoucnu mohlo znamenat obrovský úspěch na celosvětovém trhu v oblasti elektromobility.

Související příspěvky