ElektromobilitaNovinky

CFO NIO potvrdil, kde bude NIO House v Německu a Nizozemsku

Finanční ředitel NIO, Wei Feng potvrdil, že společnost připravuje prodejní domy NIO House, které budou umístěny v Německu a Nizozemsku a to konkrétně Mnichově a Rotterdamu. Před pár dny jsme informovali, že jeden NIO House se bude nacházet také v Berlíně, tj. s největší pravděpodobností budou v Německu hned dva. 

NIO house je nový koncepční obchod a místo, kde se mohou setkávat aktuální majitelé vozů NIO a ti, kteří koupení tohoto elektromobilu teprve zamýšlejí. Na místě se dozví všechny podstatné informace a od NIO je to velice zajímavý krok minimálně v tom, že se zde buduje určitá komunita lidí kteří používají stejný produkt a sdílí se zde uživatelská zkušenost. Uživatelé či budoucí zájemci se tak mohu seznámit s hodnotami značky a celkově kulturou brandu.

NIO House v Německu bude umístěn v Berlíně. NIO také chystá expanzi do dalších zemí Evropy

NIO Housů je aktuálně 48 po celém světě a jeden dokonce v Norsku, v Oslu, což je první NIO House v Evropě. NIO má v plánu rozšířit se v roce 2022 i do dalších států Evropy – do Německa, Nizozemí, Dánska nebo Švédska. Na všechny tyto trhy vstoupí NIO se sedanem ET7, což je například oproti Norsku změna – v Norsku totiž společnost nabízí model SUV ES8.

Pokud vše půjde podle plánu, tak NIO House budeme mít celkem blízko a určitě se na něho pojedeme podívat.

Zdroj: eletric-vehicles.com

Mám rád technologie, videohry a v minulosti jsem psal příspěvky zaměřené na mobilní technologie a společnost Apple pro významné české magazíny. Telefony a Apple mě pořád baví ale trochu jsem se přeorientoval i na elektromobily. Pracuji v marketingu, na značku NIO jsem poprvé narazil asi před 3 lety a od té doby pravidelně přikupuji akcie.

Související příspěvky