ElektromobilitaNovinky
Trendy

NIO chystá malý elektromobil pro evropský trh s cenovkou kolem 650 000 Kč

Společnost NIO oznámila přípravu a vývoj malého elektromobilu pod kódovým označením Firefly určený pro evropský trh. Cenovka by se měla pohybovat kolem 23.500 liber (cca 650.000 Kč) a předpokládaný rok uvedení tohoto modelu je již rok 2024.

Společnost NIO pracuje na dvou projektech – Alps a Firefly – dvě cenově dostupné samostatné značky. Oba jsou pracovní názvy, o definitivních názvech značek se teprve rozhodne.

Projekt Firefly se zaměřuje na vývoj nové značky pro evropsky zaměřené elektromobily základní úrovně s uváděnou cílovou cenou kolem 23 500 liber (cca 650.000 Kč) což by jej pravděpodobně postavilo proti chystanému Volkswagenu ID 2.

Prezident Nio Lihong Qin uvedl, že nové značky „začnou z Evropy a poté expandují na další trhy, včetně Číny. U kompaktních elektromobilů bude podíl nákladů na baterii větší k hodnotě auta, ale tato výzva je univerzální; není to jen pro NIO. Další kompaktní modely v Evropě čelí podobné výzvě, uvedl.

Nové modely Firefly a Alps by oba byly vybaveny technologií výměny baterií NIO, která uživatelům umožňuje vyměnit baterii za méně než pět minut na speciálních stanicích místo nabíjení. Ale protože vozidla budou menší, nebudou moci používat NIO Swap Stations, což vyžaduje vybudování samostatné sítě.

Uvidíme, jaké budou další zprávy ohledně nových připravovaných modelech, zatím jsou informace pouze dílčí. Snad se brzy dozvíme detailní informace třeba i s vizualizací.

Více než 15 let pracuji jako Business architekt v bankovním sektoru a díky tomu mám zájem o nové technologie a vše kolem digitalizace. Společnost Nio mě velmi zaujala svým inovativním přístupem, výborným PR a designem svých vozů, což by v budoucnu mohlo znamenat obrovský úspěch na celosvětovém trhu v oblasti elektromobility.

Zdroj
autocar.co.uk

Související příspěvky