ElektromobilitaNovinky
Trendy

Prezident společnosti NIO odhalil detaily o nových elektromobilech a také o chystaném chytrém telefonu

Qin Lihong se zúčastnil speciální komunikační akce s majiteli elektromobilů NIO a odhalil zajímavé informace. Víme například, kdy budou odhaleny nové elektromobily subbrandů NIO a také očekávaný smartphone.

První dodávky elektromobilů pod subbrandem NIO (nyní označováno jako ALPS) bychom měli vidět během roku 2024. Naopak telefonu od NIO bychom se měli dočkat dříve a to již v Q3 tohoto roku. Společnost NIO potvrdila už v srpnu 2021, že zakládá nové „podznačky“, se kterými vstoupí v budoucnu na trh. Elektromobily by měly být cenově dostupnější, než aktuální modely od NIO a řadi se budou do střední třídy.

NIO má ale více „podznaček“ a k nim patří také například Firefly / Project FY (kódové označení). Tato značka je nyní ve fázi plánování a zajímavostí je, že výrobce se zaměří nejprve na evropský trh. Interní týmy jsou dle informací již vytvořené a plně pracují na elektromobilech, které budou konkurencí pro VW Golf a Nissan Leaf.

NIO si klade za cíl produktovat pod svými značkami elektromobily, které budou mí cenovku do 200 000 juanů, což je asi 650 000 Kč. To je velice zajímavá cena a my jsme zvědaví, zda se během dvou let opravdu takových elektromobilů dočkáme. Cenovka je totiž položena skoro o polovinu níže, než u aktuálně nejlevnějšího ET5.

Na druhou stranu musíme brát na vědomí fakt, že ET5 je prezentován jako luxusní sedan, ale budoucí elektromobily od subbrandu NIO budou řazeny do střední třídy, takže kvalita provedení a komfort bude pravděpodobně na jiné úrovni.

Zdroj: cnevpost.com

Mám rád technologie, videohry a v minulosti jsem psal příspěvky zaměřené na mobilní technologie a společnost Apple pro významné české magazíny. Telefony a Apple mě pořád baví ale trochu jsem se přeorientoval i na elektromobily. Pracuji v marketingu, na značku NIO jsem poprvé narazil asi před 3 lety a od té doby pravidelně přikupuji akcie.

Související příspěvky