ElektromobilitaNovinky

NIO testuje menší SUV ES5. Podívejte se na „špionážní“ fotografie

Na internetu začala kolovat zajímavá fotografie ještě nepředstaveného elektromobilu od NIO. Pravděpodobně se jedná o zatím nejmenší SUV ES5, který by měl být světu představen na blížícím se NIO Day 2022.

NIO ES5 by mělo být velikostně podobné, jako BMW X3 a bude se tak jednat o nejmenší SUV v nabídce společnosti NIO. Je také pravděpodobné, že ES5 bude SUV verzí již představeného sedanu ET5.

Více informací se dozvíme asi až na samotném NIO Day 2022, které se bude konat již za pár měsíců v Che-fej.

Che-fej je hlavní město provincie Anhui a nachází se zde výrobní závod společnosti – NeoPark, který vyrábí model ET5. Toto místo konání NIO Day 2022 zvítězilo v anketě mezi dalšími dvěma městy Guangzhou a Xi’an. Che-fej získalo převahu 42 % hlasů.

V minulosti se CEO NIO, William Li vyjádřil, že příští rok uvede NIO na trh zcela speciální model. Nový produkt by měl mít odlišnou podobu proti modelům, které známe z aktuální nabídky NIO. Na čínských sociálních sítích kolují informace o tom, že NIO možná uvede na trh model ET5 se shooting brake, nebo právě nejmenší SUV, ES5.

Současná řada NIO zahrnuje tři modely založené na platformě NT 1.0 – ES8, ES6 a EC6 – a tři modely založené na platformě NT 2.0 – ET7, ES7 a ET5.

Před pár dny bylo také na silnicích spatřeno další maskované NIO, tvarově je ale odlišné oproti ES5. Jedná se tak pravděpodobně o vyšší model EC7.

Špionážní foto: je to nový model EC7?

Zatím tedy můžeme jen spekulovat. Napište nám do komentářů, co byste vy rádi na NIO Day 2022 viděli.

Zdroj: cnevpost.com

Mám rád technologie, videohry a v minulosti jsem psal příspěvky zaměřené na mobilní technologie a společnost Apple pro významné české magazíny. Telefony a Apple mě pořád baví ale trochu jsem se přeorientoval i na elektromobily. Pracuji v marketingu, na značku NIO jsem poprvé narazil asi před 3 lety a od té doby pravidelně přikupuji akcie.

Související příspěvky