Novinky
Trendy

NIO chystá optimalizaci a plánuje snížit pracovní pozice až o 10%

Nio uvádí plán optimalizace organizace: Chcete-li snížit 10 % pozic, klást důraz na zlepšení efektivity.

“Nadcházející dva roky budou svědky nejintenzivnější konkurence během transformace automobilového průmyslu v prostředí plném nejistot,“ William Li, zakladatel, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Nio.

Společnost Nio letos uvedla na trh pět nových produktů, které získaly více než 40 procent segmentu elektromobilů s bateriemi s transakční cenou přes 300 000 RMB, řekl Li.

Společnost uskutečnila mnoho jednání o budoucím směrování a na základě těchto jednání provede snížení zaměstnaneckých pozic o 10%. Tyto změny by měly realizované do konce listopadu. Vzhledem k celkovému počtu zaměstnanců se bude letošní propouštění týkat zhruba 2600 lidí.

Propouštění a snižování pozic nikdy není příjemné, ale v tomto případě se zná jako nevyhnutelné pro naplnění cílů společnosti, kterou je se v následujících letech stát ziskovou.

Uvidíme, jaké dopady bude mít tato aktivita na společnost, její finanční výsledky i s ohledem na udržení kvality a inovace do budoucna.

 

Více než 15 let pracuji jako Business architekt v bankovním sektoru a díky tomu mám zájem o nové technologie a vše kolem digitalizace. Společnost Nio mě velmi zaujala svým inovativním přístupem, výborným PR a designem svých vozů, což by v budoucnu mohlo znamenat obrovský úspěch na celosvětovém trhu v oblasti elektromobility.

Zdroj
CNBC.com

Související příspěvky