ElektromobilitaNovinky

Debutový model Alps podznačky NIO se začne vyrábět již v listopadu

První model značky Alps s označením DOM by se měl podle prvních zpráv začít od listopadu vyrábět na sdílených linkách pro modely NIO.

První model Alps dokončil proces prototypování a v polovině listopadu vstoupí na výrobní linku pro pilotní výrobu. Model s interním kódovým označením DOM bude prvním modelem pod záštitou NIO založeným na platformě nové generace NT 3.0.

Platforma NT 3.0 se oproti současným modelům založeným na NT 2.0 společnosti NIO dočká řady upgradů, včetně přijetí v současnosti populární 800voltové vysokonapěťové architektury, což povede k efektivnějšímu nabíjení. První testovací model byl již vyroben a podle zástupců společnosti NIO jdou první testy velmi dobře.

Podznačka Alps by neměla do budoucna mít mnoho modelů, ale cílem je zaměřit se více na masovou produkci a zvýšení prodejů.

Uvidíme, jak bude nový model vypadat a s jakou cenovkou bude uvedený na trh.

Více než 15 let pracuji jako Business architekt v bankovním sektoru a díky tomu mám zájem o nové technologie a vše kolem digitalizace. Společnost Nio mě velmi zaujala svým inovativním přístupem, výborným PR a designem svých vozů, což by v budoucnu mohlo znamenat obrovský úspěch na celosvětovém trhu v oblasti elektromobility.

Zdroj
cnevpost.com

Související příspěvky