ElektromobilitaNovinky
Trendy

Společnost NIO dosáhla v Evropě 10 000 výměn baterií

Společnost NIO dokončila svou 10 000. výměnu baterie v Evropě. Je tedy důvod slavit.

V současné době provozuje NIO v Evropě 11 výměnných stanic a dalších 6 plánuje v nejbližší době otevřít. Do konce roku bude například v Německu až 100 stanic, infrastruktura tedy roste a to je pro majitele vozů NIO skvělá zpráva.

Jednou z největších obav vlastnictví elektromobilů je problematika kratšího dojezdu. “NIO Power Swap Stations jsou řešením, které pomůže vyřešit tento problém a poskytne vám zážitek z dobíjení nad rámec tankování,“ píše se v článku zveřejněném na norské aplikaci NIO.

Uživatelé elektromobilů NIO mohou vyměnit vybitou baterii za plně nabitou během doby, kterou zabere třeba poslech jedné písničky na Spotify. Během procesu výměny baterie se kontroluje jak auto, tak také samotná baterie. Technika je tedy stále pod drobnohledem.

5. července 2022 NIO oznámilo, že dosáhlo 10 milionů kumulativních výměn baterií. V té době měla společnost v Číně 999 stanic. K dnešnímu dni má NIO v Číně 1 313 výměnných stanic.

Společnost NIO představila na NIO Day 2022 svůj cíl a tím je do konce roku 2023 otevřít dalších 400, respektive 1 000 výměnných stanic. Původní plán, který byl oznámen na NIO Day 2022 nestačil  a to potvrdil sám CEO společnosti, William Li. Původní plán totiž hovořil o počtu 400 do konce roku 2023, nyní je tedy plán více než dvojnásobný. Měsíčně tak NIO musí postavit kolem 125 stanic.

Aktuálně existují 3 generace těchto stanic, které se odlišují v kapacitě baterií, které jsou stanice schopny pojmout a také maximálním denním počtem výměn. Novejší stanice také vyměnují baterie rychleji, než ty starší.

  • 1. generace – vnitřní kapacita 5 baterií, až 120 výměn denně
  • 2. generace – vnitřní kapacita 13 baterií, až 312 výměn denně (nejrozšířenější v Číně a Evropě)
  • 3. generace – vnitřní kapacita 21 baterií, až 408 výměn denně. Byla oznámena na NIO Day 2022 a instalovat se začne na jaře 2023.

Zdroj: evmagz.com

Petr Spevak

Více než 15 let pracuji jako Business architekt v bankovním sektoru a díky tomu mám zájem o nové technologie a vše kolem digitalizace. Společnost Nio mě velmi zaujala svým inovativním přístupem, výborným PR a designem svých vozů, což by v budoucnu mohlo znamenat obrovský úspěch na celosvětovém trhu v oblasti elektromobility.

Související příspěvky