ElektromobilitaNovinky

NIO vstoupí do USA v roce 2025, první Battery Swap stanice bude už tento rok

Zahraniční web eletric-vehicles.com přišel se zajímavou informací – NIO vstoupí na americký trh v roce 2025 a první stanice pro výměnu baterie Battery Swap bude postavena již tento rok v listopadu.

NIO aktuálně využívá kancelářské prostory v San Jose v Kaliforrnii a právě na tomto místě má v listopadu tohoto roku vyrůst první stanice pro výměnu baterie. Stanice prozatím nebude přístupná veřejnosti, bude určena pouze k testovacím účelům.

Čínský výrobce elektromobilů má aktuálně v Kalifornii 4 testovací modely ES8, které slouží výhradně pro mapování místních silnic a dálnic. Autonomní řízení NAD (NIO Autonomous Driving) zatím v USA nefunguje. To se ale zajisté časem změni a NAD tak bude velká konkurence pro Teslu s Full Self-Drivingem.

Volná pracovní místa

Asi před měsícem NIO zveřejnilo volná pracovní místa, která hledá právě pro region USA. Už to samo o sobě napovídalo, že NIO má s USA něco v plánu a to se nyní potvrzuje i s konkrétním rokem expanze.

Co je to služba Battery as a Service (BaaS)?

Během posledního NIO Day, který se konal v prosinci 2021, NIO uvedlo, že do roku 2025 plánuje prodávat elektromobily ve více než 25 zemích a regionech. Mapa ukázaná během prezentace zahrnuje země, jako jsou Spojené státy, Austrálie, Francie a Japonsko. Naopak chybí Kanada nebo Brazílie.

V sobotu navštívil generální ředitel NIO, William Li, americké sídlo v srdci Silicon Valley, kde má společnost své výzkumné a vývojové centrum pro autonomní řízení. Během dne poté jeden ze zaměstnanců NIO sdílel fotografii s generálním ředitelem, která potvrzuje návštěvu Williama Li v kanceláři v San Jose.

NIO USA

Již tento rok bychom měli NIO vidět oficiálně v Něměcku, Dánsku, Švédsku a Nizozemsku. V roce 2023 se přidají i další státy, jaké třeba Rakousko, Francie, Portugalsko a mnohé další.

 

Zdroj: eletric-vehicles.com

Mám rád technologie, videohry a v minulosti jsem psal příspěvky zaměřené na mobilní technologie a společnost Apple pro významné české magazíny. Telefony a Apple mě pořád baví ale trochu jsem se přeorientoval i na elektromobily. Pracuji v marketingu, na značku NIO jsem poprvé narazil asi před 3 lety a od té doby pravidelně přikupuji akcie.

Související příspěvky