Novinky

Audi žaluje NIO kvůli názvu ES6 a ES7. Modely prý porušují ochranné známky na Audi S6 a S7

Audi podalo u mnichovského soudu žalobu na automobilku NIO. Žaloba tvrdí, že NIO porušuje u svých modelů ES6 a ES7 ochranné známky, které vlastní Audi na své sportovní sedany S6 a S7.

NIO má v plánu v Q4 tohoto roku expandovat právě do Německa (ale i dalších zemí Evropy), kde uvede model ET7, který půjde právě pro Audi S6. Žaloba tak může být jeden z důvodu, jak zpomalit expanzi značky.

Relevantní názor na to má odborník na automobilový průmysl a profesor Ferdinand Dudenhöffer z Centra pro automobilový výzkum v Duisbergu. Ten se vyjádřil slovy, že pravděpodobnost záměny SUV za sportovní sedan je celkem nízká a osobně si myslí, že tento krok bude pro německé Audi spíše kontraproduktivní. Už minimálně z toho důvodu, že Audi má v Číně velké prodeje a Číňané tak po tomto kroku nemusejí vnímat značku Audi pozitivně. Přeci jen Němci útočí na jejich domácní značku a největšího potencionálního konkurenta Tesly.

Nyní si tedy musíme počkat, jak celá kauza dopadne. Žaloba je také krásnou ukázkou toho, že NIO není žádný malý výrobce a i německý obr Audi, založený v roce 1909 má před konkurencí strach a snaží se ji zastavit všemožnými kroky. 

Zdroj: carscoops.com

Mám rád technologie a nové věci, v minulosti jsem psal články zaměřené na společnost Apple pro velké české magazíny, v posledních pár letech jsem se ale přeorientoval na elektromobily. Pracuji v marketingu se zaměřením na SEO. Na NIO jsem poprvé narazil asi před 2 lety a od té doby pravidelně přikupuji akcie. Dle mého názoru má NIO obrovský potenciál a do konce dekády bude brand společnosti v podvědomí běžných lidí.

Související příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button

Používáte blokování reklamy

Pokud chcete web používat, vypněte si prosím AdBlock nebo jiný blokátor reklamy. Děkujeme.