ElektromobilitaNovinky
Trendy

NIO ET5 Touring spatřen v Číně, tentokrát už bez maskování

Před pár dny byl vyfocen chystaný model ET5 Touring (kombi verze ET5) v Číně a to dokonce bez maskování, což je zcela poprvé. Uvedení na trh se tak blíží a již za pár týdnů bychom měli ET5 Touring vidět také v Evropě.

ET5 ve své verzi kombi má mít délku 4 790 mm a rozvor 2 888 mm, stejně jako sedan ET5. NIO ET5 Touring je vybaven dvěma motory s maximálním výkonem 150 kW, resp. 210 kW, a dokáže vyvinout maximální rychlost 200 km/h.

Očekáváme, že NIO ET5 Touring bude mít oficiální premiéru v Evropě už v červnu. Na domácí čínský trh se elektromobil dostane pravděpodobně později.

NIO ET5 Touring

Stejně jako několik dalších modelů NIO založených na platformě NT 2.0 podporuje i NIO ET5 Touring možnost volitelného elektrického tažného zařízení, které může táhnout až 1400 kg těžký karavan. Baterie do tohoto modelu budou dodávat firmy CATL také CALB, stejně jako u nových modelů EC6, EC7, nového ES8 a nového ES6.

Mám rád technologie, videohry a v minulosti jsem psal příspěvky zaměřené na mobilní technologie a společnost Apple pro významné české magazíny. Telefony a Apple mě pořád baví ale trochu jsem se přeorientoval i na elektromobily. Pracuji v marketingu, na značku NIO jsem poprvé narazil asi před 3 lety a od té doby pravidelně přikupuji akcie.

Zdroj
cnevpost.com

Související příspěvky