ElektromobilitaNovinky
Trendy

NIO dokončilo v Číně výstavbu výměnných stanic po celé délce klíčové dálnice

Společnost NIO před pár dny dokončila výstavbu svých Power Swap stanic pro výměnu baterie na klíčové dálnici z Pekingu do Tchaj-pej.

Dálnice má délku 2 030 km a spojuje severní, východní a jihovýchodní Čínu. Na dálnici najdeme strategické rozmístěné stanice, kterých je konkrétně 21, tj. jsou cca každých 100 km.

V tuto chvíli má NIO pokryté hned pět hlavních dálnic do Pekingu (G1, G2, G3, G4 a G5). Tento rok budeme svědky něčeho podobného například v Německu – NIO zde totiž plánuje mít do konce roku 2023 až 100 výměnných stanic, které budou také na klíčových bodech dálnic. Dá se tak předpokládat, že i v Německu a dalších státech budeme vídat Power Swap stanice na cca každých 100 km. 

NIO

 

Podstatná informace také je, že NIO podepsalo minulý rok dohodu se společností Shell, na kterých se budou, kromě jiných míst, výměnné stanice vyskytovat. Tento rok se tak máme na co těšit, výstavba infrastruktury je klíčová.

Mám rád technologie, videohry a v minulosti jsem psal příspěvky zaměřené na mobilní technologie a společnost Apple pro významné české magazíny. Telefony a Apple mě pořád baví ale trochu jsem se přeorientoval i na elektromobily. Pracuji v marketingu, na značku NIO jsem poprvé narazil asi před 3 lety a od té doby pravidelně přikupuji akcie.

Zdroj
cnevpost

Související příspěvky