ElektromobilitaNovinky
Trendy

Ochranné známky NIO na modely ES8 a ES6 nepředstavují záměnu s S8 a S6 od Audi, potvrdil EUIPO

Evropský orgán duševního vlastnictví (EUIPO – European Union Intellectual Property Office) potvrdil, že ochranné známky společnosti NIO na modely ES8 a ES6 nepředstavují pravděpodobnost záměny s modely S8 a S6 od německého Audi. 

Žádost německého Audi o zrušení ochranných známek na ES8 a ES6 tak byla zamítnuta. To je celkem zajímavé zjištění, protože asi měsíc zpět rozhodnul německý soud právě naopak – NIO dle verdiktu soudu nemůže používat v EU označení ES8 a ES7.

Nejnovější vývoj znamená, že ochranné známky ES8 a ES6 společnosti NIO zůstanou v EU platné, pokud Audi nezvrátí rozhodnutí EUIPO.

Právě kvůli žádosti od Audi společnost NIO na poslední chvíli před uvedením na trh přejmenovala svoje SUV ES7 na EL7. Označení ES7 je tak oficiální jen v Číně, v EU se budeme setkávat s označením EL7.

Zajímavé také je, že NIO zatím nezačalo v Německu prodávat modely ES6 nebo ES8. Model ES8 je zatím dostupný pouze v Norsku. Bude tedy zajímavé sledovat, jak se celá situace vyvine a zda nakonec NIO bude své původní označení modelů moci používat.

Relevantní názor na to má odborník na automobilový průmysl a profesor Ferdinand Dudenhöffer z Centra pro automobilový výzkum v Duisbergu. Ten se vyjádřil slovy, že pravděpodobnost záměny SUV za sportovní sedan je celkem nízká a osobně si myslí, že tento krok bude pro německé Audi spíše kontraproduktivní. Už minimálně z toho důvodu, že Audi má v Číně velké prodeje a Číňané tak po tomto kroku nemusejí vnímat značku Audi pozitivně. Přeci jen Němci útočí na jejich domácní značku a největšího potencionálního konkurenta Tesly.

Zdroj: cnevpost.com

Mám rád technologie, videohry a v minulosti jsem psal příspěvky zaměřené na mobilní technologie a společnost Apple pro významné české magazíny. Telefony a Apple mě pořád baví ale trochu jsem se přeorientoval i na elektromobily. Pracuji v marketingu, na značku NIO jsem poprvé narazil asi před 3 lety a od té doby pravidelně přikupuji akcie.

Související příspěvky