ElektromobilitaNovinky

Ekologičtější NIO – společnost uzavřela dohodu v Dánsku v rámci iniciativy Clean Parks

Dánská společnost pro ochranu přírody (The Danish Society for Nature Conservation) se stává prvním zámořským partnerem iniciativy NIO Clean Parks. Společnost NIO oznámila uzavření partnerství s dánskou společností pro ochranu přírody a nadací The Danish Nature Foundation.

“Základním předpokladem pro naši budoucnost je, že přispíváme tam, kde můžeme a díky nové alianci získá NIO příležitost zasáhnout tam, kde na tom záleží nejvíce,” řekl Li, generální ředitel NIO.

Spuštění iniciativy Clean Parks bylo oznámeno 18. prosince 2021 v rámci NIO Day 2021, jejímž cílem je pomoci ekologické ochraně v citlivých oblastech. Během příštích tři let investuje přibližně 15 milionů dolarů (asi 376 000 000 Kč) na podporu používání elektromobilů a budování infrastruktury čisté energie v přírodních rezervacích po celém světě.

Ve vybraných přírodních rezervacích, které vlastní dánská společnost pro ochranu přírody (The Danish Society for Nature Conservation) a dánská nadace pro ochranu přírody (The Danish Nature Foundation), pomůže NIO vytvořit čistou energetickou infrastrukturu při respektování jednotlivých ekosystémů, uvedla společnost.

Mobileye testuje v Detroitu 4. stupeň autonomního řízení. Používá k tomu 50 elektromobilů NIO ES8

Uzavření této spolupráce ukazuje, že to společnost NIO s ekologií myslí opravdu vážně, co je velmi sympatické a ukazuje to na vyspělost firmy.

Zdroj: cnevpost.com

Petr Spevak

Více než 15 let pracuji jako Business architekt v bankovním sektoru a díky tomu mám zájem o nové technologie a vše kolem digitalizace. Společnost Nio mě velmi zaujala svým inovativním přístupem, výborným PR a designem svých vozů, což by v budoucnu mohlo znamenat obrovský úspěch na celosvětovém trhu v oblasti elektromobility.

Související příspěvky