ElektromobilitaZajímavosti

Kde všude se v ČR nachází nabíjecí stanice pro elektromobily? Podívejte se na mapu

I když Česká republika na tom není z hlediska podílu elektromobilů a hlavně jejich dotací nejlépe, je u nás celkem uspokojivý počet nabíjecích stanic, kde můžete své elektrické vozidlo nechat nabíjet a případně si dát kafe, nebo menší pauzu. Kde všude se nabíječky nachází?

V současné chvíli je v České republice rozmístěno více než 1 000 veřejných nabíjecích stanic různých výkonů od různých poskytovatelů včetně například  ČEZu, PRE, Eonu nebo Superchargeru od Tesly. Nabíječky se také nachází na různých místech (u dálnic, rychlostních silnic, hotelů, obchodních center atd).  Pokud máte v plánu větší nájezd kilometrů, tak je dobré si trasu naplánovat a na předem daných místech elektromobil dobít. K tomu poslouží různé softwary aut, které mají aktuální informace o tom, kde se nabíječky nachází a bez problému vás k ní navigují.

Skvělou alternativou je také český web evmapa.cz od společnosti EVSELECT, s.r.o, který je interaktivní a nabízí různé druhy filtrace, ale především podstatné informace o nabíječkách. Naleznete zde rozmístění všech nabíječek v ČR a filtrovat si je můžete dle dobíjecího výkonu, nebo podle typu nabíjecích kabelů. Každá lokalita nabíječky také obsahuje fotku a popis včetně kontaktu, takže pokud jste v místech, kde to neznáte, tak se lehce zorientujete. Samozřejmostí je funkce navigace, která vás vždy bezpečně dovede k vámi vybrané nabíječce. Web funguje bez problému na Androidu, iOS, Windows i Macu, ale také na středovém panelu Tesly, kde si můžete bez problému najít nabíječku a spustit navigaci. 

Web také nabízí možnost přímé platby za placené nabíjení a samotnou aktivaci nabíječky, což je skvělé. Nesmíme zapomenout na možnost přidat do mapy další nabíječku a to v případě, že by se tam z nějakého důvodu nenacházela – tj. je zcela nová, nebo se nachází na takovém místě, že ji ještě nikdo neobjevil. 

Na závěr chceme dát do pozornosti, že toto není placený článek. Aplikace se nám líbí, testovali jsme ji a rozhodli jsme se o ní přirozeně napsat.

Mám rád technologie a nové věci, v minulosti jsem psal články zaměřené na společnost Apple pro velké české magazíny, v posledních pár letech jsem se ale přeorientoval na elektromobily. Pracuji v marketingu se zaměřením na SEO. Na NIO jsem poprvé narazil asi před 2 lety a od té doby pravidelně přikupuji akcie. Dle mého názoru má NIO obrovský potenciál a do konce dekády bude brand společnosti v podvědomí běžných lidí.

Související příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button

Používáte blokování reklamy

Pokud chcete web používat, vypněte si prosím AdBlock nebo jiný blokátor reklamy. Děkujeme.