Novinky

Testovací ET7 spadlo z 3. patra budovy, kde má NIO sídlo

Zatím se moc přesně neví, co se stalo. Jedno je ale jisté a NIO má co vysvětlovat – 22. června kolem asi 17:20 spadlo z 3. patra šanghajského sídla společnosti NIO vozidlo. Jednalo se s největší pravděpodobností o model ET7, které spadlo z parkoviště.

_______________

Aktualizace z 24. června

Je oficiálně potvrzené, že náraz usmrtil dva lidi, kteří byli v autě – jednoho zaměstnance NIO a externího pracovníka. Informace o tom, že vozidlo spadlo na kolemjdoucího se nakonec nepotvrdila.

_______________

Všechno je pod rouškou tajemství a není mnoho oficiálních a potvrzených informací. Na internetu koluje zpráva, že vozidlo zabilo jednoho kolemjdoucího a také dva testery digitálního kokpitu, kteří byli ve vozidle.

Pravděpodobný, ovšem stále nepotvrzený důvod pádu ET7 z budovy je ten, že posádka zařadila špatnou rychlost a elektromobil tak jel jiným směrem, než posádka chtěla. Pravděpodobně poté už neměli žádný prostor pro bezpečné zastavení a elektromobil se tak zřítil k zemi. I to ale není oficiálně potvrzená informace a na vše si tak budeme muset ještě počkat. 

 

Společnost NIO se k nehodě vyjádřila oficiálním prohlášením, že se nejedná o nehodu spojenou s vozidlem samotným. Je tedy pravděpodobné, že se jedná o lidskou chybu.

Car crash NIO

Zprávu pro vás budeme průběžně aktualizovat, jedná se o poměrně čerstvou zprávu a stále se objevují nové informace.

Zdroj: eletric-vehicles.com, bbc.com

Mám rád technologie, videohry a v minulosti jsem psal příspěvky zaměřené na mobilní technologie a společnost Apple pro významné české magazíny. Telefony a Apple mě pořád baví ale trochu jsem se přeorientoval i na elektromobily. Pracuji v marketingu, na značku NIO jsem poprvé narazil asi před 3 lety a od té doby pravidelně přikupuji akcie.

Související příspěvky