ElektromobilitaNovinky
Trendy

Mobileye testuje v Detroitu 4. stupeň autonomního řízení. Používá k tomu 50 elektromobilů NIO ES8

Společnost Mobileye ve čtvrtek oznámila, že v Detroitu začíná testovat tzv. Level 4 Self-Driving a to s více než 50 NIO ES8. Zástupci Mobileye také dodali, že NIO ES8 bude tvořit základ služeb robotaxi, které chce začít nabízet v blízké budoucnosti v Německu a Izraeli.

Co je Mobileye?

Mobileye je společnost vyvíjející technologie autonomního řízení a pokročilé asistenční systémy včetně kamer, počítačových čipů a softwaru. Mobileye koupil Intel v roce 2017

Monileye a NIO podepsali už v roce 2019 strategickou spolupráci v oblasti vývoje vysoce automatizovaných a autonomních vozidel (AV). To nyní přináší ovoce a v Německu budou už příští rok probíhat testy právě za účelem vylepšování 4. úrovně autonomního řízení.

Společnost těží z několika inovací, mezi které patří snímání True Redundancy™, hromadné mapování Road Experience Management™ (REM) a politika řízení s ohledem na odpovědnost (RSS). Vozidla budou vybavena nutnými senzory a softwarem: osmi systémovými čipy (SoC) EyeQ5, přičemž čipy mají výkon 24 tera operací za sekundu při spotřebě 10 wattů.

Německo schválilo řízení bez řidiče

Německo nedávno přijalo zákon o autonomních vozidlech, který umožňuje provoz aut bez řidiče. Německo tak ukázalo, že je jedním z globálních leadrů v AV a budoucnosti se rozhodně nebojí – naopak ji jde naproti. My jsme zvědaví, jak testování dopadne a doufáme, že někdy uvidíme samotné testování na živo přímo na německých silnicích.

Plán je takový, že první vozidla v autonomním režimu úrovně 4 budou projíždět Darmstadtem a Offenbachem po celém Německu,“ oznámil Svaz německých dopravních podniků (VDV) na červnové tiskové konferenci ve Frankfurtu.

Zdroj: eletric-vehicles.com

Mám rád technologie, videohry a v minulosti jsem psal příspěvky zaměřené na mobilní technologie a společnost Apple pro významné české magazíny. Telefony a Apple mě pořád baví ale trochu jsem se přeorientoval i na elektromobily. Pracuji v marketingu, na značku NIO jsem poprvé narazil asi před 3 lety a od té doby pravidelně přikupuji akcie.

Související příspěvky