ElektromobilitaNovinky
Trendy

NIO má už v Evropě více než 720 zaměstnanců

Generální ředitel NIO, William Li uvedl, že společnost zaměstnává v Evropě již více než 720 zaměstnanců. Nábor začal zhruba před půl rokem a stále pokračuje. 

CEO toto číslo uvedl, když se svými fanoušky sdílel zážitky z cest po Evropě v aplikaci NIO App. William Li je aktuálně na několikadenní pracovní cestě v Německu a kontroluje poslední přípravy značky před expanzí. Na své cestě není Li sám, po jeho boku je také spoluzakladatel a prezident společnosti NIO, Qin Lihong.

Mezi pracovní pozice, které NIO v Evropě obsazuje patří například obchodní a top manžerské pozice pro vybrané regiony, technické pozice (stavba a správa stanic pro výměnu baterie Battery Swap a servisních míst), manažeři a další zaměstnanci NIO Housů a dalších prodejních míst.

Všechny otevřené pozice pro Evropu naleznete na tomto odkazu.

Evropský tým NIO:

NIO Europe

Li a Qin při své cestě hovořili s desítkami zaměstnanců a nyní se nachází v Amstedamu. NIO chce již během pár týdnů expandovat nejen do Německa, ale také Dánska, Švédka a Nizozemska. Při své cestě a přejezdech používají elektromobil NIO ET7 v černé barvě.

V Evropě bude pravděpodobně nabízen i model ET5

Zajímavostí je, že William Li ve svém příspěvku v aplikaci NIO App uvedl, že se spolu s Qinem ubytovali v hotelu Van der Valk, jehož provozovatel je také jedním z partnerů výměnných stanic Battery Swap v Nizozemsku.

Zdroj: cnevpost.com

Mám rád technologie, videohry a v minulosti jsem psal příspěvky zaměřené na mobilní technologie a společnost Apple pro významné české magazíny. Telefony a Apple mě pořád baví ale trochu jsem se přeorientoval i na elektromobily. Pracuji v marketingu, na značku NIO jsem poprvé narazil asi před 3 lety a od té doby pravidelně přikupuji akcie.

Související příspěvky