ElektromobilitaNovinky

NIO vstoupí do Dánska už koncem října

Před několika dny jsme vás informovali, že NIO vstoupí na německý trh 7. října. Jen pár týdnů poté bude následovat třetí země Evropy, kam se čínský výrobce podívá – Dánsko. Informoval o tom web eletric-vehicles.com.

Jako další státy budou následovat Švédsko a Nizozemsko přesně tak, jak zástupci NIO slibovali a plán expanze tak plní na jedničku. V těchto státech by se měla značka objevit do konce roku. Expanze bude pokračovat také v roce 2023 kdy bychom měli elektromobily NIO vidět v Belgii, Francii, Itálii, Maďarsku, Rakousku, Španělsku, Švýcarsku a Portugalsku.

Stejně jako do Německa, i do Dánska vstoupí NIO s vlajkovým sedanem ET7 se 100kWh baterií a dojezdem přibližně 600 km. Později by měla být dostupná také 150 kWh baterie, a nabídka elektromobilů s rozšíří o NIO ES8 a ET5. U všech modelů bude k dispozici služba Baas, takže elektromobil si budete moci zakoupit i bez baterie a platit měsíční poplatek za pronájem akumulátoru.

NIO ET7 spatřeno v České republice. Společnost mapuje místní silnice

Továrna v Maďarsku

Společnost NIO uzavřela s Maďarskou vládou dohodu o výstavbě nové továrny, která má vyrábět stanice pro rychlou výměnu baterie právě pro Evropu. S expanzí značky totiž nestačí jen nabízet různé modely elektromobilů. Je nutné také postavit infrastrukturu, kterou pro NIO tvoří právě tyto stanice Power Swap a nabíječky. Pro NIO je levnější stanice vyrábět v Maďarsku, než je složitě dovážet z Číny a a až na místě je montovat. Náklady na výstavbu jedné stanice jsou dle oficiálních informací kolem 500 000 amerických dolarů, tj. asi 11,5 milionů korun.

Zdroj: eletric-vehicles.com

Mám rád technologie, videohry a v minulosti jsem psal příspěvky zaměřené na mobilní technologie a společnost Apple pro významné české magazíny. Telefony a Apple mě pořád baví ale trochu jsem se přeorientoval i na elektromobily. Pracuji v marketingu, na značku NIO jsem poprvé narazil asi před 3 lety a od té doby pravidelně přikupuji akcie.

Související příspěvky