Novinky

Společnost NIO má v plánu vybudovat v Evropě několik stovek stanic Power Swap

NIO vybuduje v Evropě do roku 2025 “několik stovek” stanic pro výměnu baterií, tj. Power Swap. Sdělil to prezident společnosti a je to logický krok, protože NIO plánuje rozšíření značky do dalších evropských zemí.

Čínská automobilka si stanovila cíl vybudovat do konce roku 2025 více než 4 000 stanic pro rychlou výměnu baterie Power Swap. Aktuálně jich je něco málo přes 1 000 a všechny až na jednu jsou v Číně. Z toho je zajímavá informace, že několik stovek z nich má být přímo v Evropě, tuto informaci sdělil prezident společnosti Qin Lihong.

Tento plán tak jde ruku v ruce s expanzí značky do sousedního Německa, Nizozemska, Dánska a Švédska, což by mělo nastat ještě tento rok, nejpozději na začátku roku 2023. Do konce roku 2025 chce NIO prodávat v celkem 25 státech světa, ty ale nebyly blíže specifikovány. Nechme se tedy překvapit, zda mezi státy najdeme v budoucnu i Českou republiku. To ale asi není moc pravděpodobné, protože dotace na elektromobily z pohledu vlády České republiky neexistují a vozidla v tuzemsku vyjdou draze a lidé tak nemají motivaci je používat.

Automobilka také musí vybudovat síť výměnných stanic Power Swap, kterých chce mít do konce roku 2025 více než 3 000. S tím pomůže nově oznámená továrna, která bude umístěna v Maďarsku. Cílem nových továren na výměnné stanice Power Swap v Evropě je snížení nákladů na dovoz z Číny.

Zdroj: technode.com

 

Mám rád technologie, videohry a v minulosti jsem psal příspěvky zaměřené na mobilní technologie a společnost Apple pro významné české magazíny. Telefony a Apple mě pořád baví ale trochu jsem se přeorientoval i na elektromobily. Pracuji v marketingu, na značku NIO jsem poprvé narazil asi před 3 lety a od té doby pravidelně přikupuji akcie.

Související příspěvky